Ładowanie

Kampera może wynająć każdy. No, prawie każdy. Zależy nam na bezpieczeństwie i komforcie naszych wszystkich klientów i z tego powodu prosimy Cię o zapoznanie się z poniższymi, najważniejszymi zasadami obowiązującymi podczas zarówno procedury wynajmu kampera, jak i w okresie jego użytkowania.

 

 1. Kampera możesz wynająć pod warunkiem, że masz ukończone 25 lat oraz posiadasz prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat.
 2. Zapoznaj się z obowiązującymi w interesującym Cię okresie cenami wynajmu kampera.
 3. Wypełnij formularz rezerwacji. Pamiętaj, aby wybrać także ważne dla Ciebie opcje dodatkowego wyposażenia.
 4. Bardzo szybko skontaktujemy się z Tobą i wyjaśnimy Ci dalsze kroki.
 5. Prześlemy Ci Ogólne warunki wynajmu kampera oraz Umowę.
 6. Po ich zaakceptowaniu wpłacisz zaliczkę i będziesz mieć gwarancję, że Twój kamper już na Ciebie czeka. (Będą potrzebne dwa dokumenty potwierdzające Twoją tożsamość).
 7. W dowolnym momencie: przed lub po podpisaniu wymaganych dokumentów, możesz do nas przyjechać, dokładnie obejrzeć kampera, a nawet przejechać się nim 🙂
 8. Przed datą wynajmu, poprosimy Cię o wpłatę całej  należności (zgodnie z cennikiem) oraz zwrotnej kaucji (w wysokości 5 tys. zł)
 9. Reasumując: aby wynająć kampera, musisz podpisać Ogólne warunki wynajmu kampera, Umowę, wpłacić całą należność oraz kaucję.
 10. Twój kamper będzie na Ciebie czekał, gotowy do podróży, w dniu jej rozpoczęcia od godziny 15.00.
 11. Kiedy już nadejdzie dzień rozpoczęcia Twojej podróży, przeszkolimy Cię z „tajników” prowadzenia i użytkowania kampera, wspólnie podpiszemy protokół zdawczo-odbiorczy i… wyruszysz w podróż!
 1. Kamper to… taki większy samochód. Dzięki systemom wspomagającym (np. kamerze cofania) prowadzi się go tylko troszkę inaczej, niż auto osobowe.
 2. Zawsze należy stosować się do lokalnych przepisów ruchu drogowego oraz oczywiście zachowywać zdrowy rozsądek oraz ostrożność.
 3. Szczególną uwagę należy zwracać na ograniczenia wysokości (3m) oraz szerokości pojazdu (2,5m), a także na dopuszczalną masę całkowitą (3,5t).
 4. Podczas podróży nie wolno przekraczać prędkości 120 km/h.
 5. W kamperze obowiązuje bezwzględny zakaz palenia, używania e-papierosów, a także używania otwartego ognia.
 6. Kamperem można poruszać się wyłącznie po drogach o twardej nawierzchni.
 7. Kampera może prowadzić wyłącznie Najemca lub inna osoba wskazana przez Najemcę w Umowie.
 8. Należy korzystać jedynie z sieciowych stacji benzynowych (np. Shell, Orlen, BP itp.) i tankować paliwo oraz płyn AdBlue zgodne z silnikiem w jaki wyposażony jest pojazd.
 1. Na nocleg należy wybierać przede wszystkim miejsca do tego celu przeznaczone: campingi, miejsca postoju kamperów itp. Dopuszczalne jest obozowanie „na dziko„, jednak musi pozostawać to w zgodzie z lokalnymi przepisami oraz odbędzie się na wyłączną odpowiedzialność Najemcy.
 2. Korzystać z kampera można wyłącznie zgodnie z jego przeznaczeniem określonym w Umowie i w Ogólnych warunkach wynajmu kampera.
 3. Kampera należy utrzymywać w należytym stanie technicznym i estetycznym.
 4. Należy przestrzegać zakazu palenia (w tym papierosów elektronicznych) w kamperze oraz zakazu używania otwartego ognia.
 5. Należy przestrzegać instrukcji użytkowania wszystkich urządzeń znajdujących się na wyposażeniu pojazdu.
 6. Szczególną uwagę zwracać należy na odpowiednie obchodzenie się z butlą gazową oraz z urządzeniami zasilanymi gazem oraz prądem elektrycznym.
 1. Kampera należy zwrócić w określonym w Umowie dniu do godziny 10.00.
 2. Zanim zwrócisz kampera, nie musisz go przesadnie sprzątać – my się tym zajmiemy 🙂 Nie zapomnij tylko opróżnić chemicznego WC, wyrzucić śmieci i naprawdę „z grubsza” poprzecierać blatów i podłogi. Szczegółowe sprzątanie zostaw nam!
 3. Wspólnie, dosyć dokładnie obejrzymy kampera, razem sprawdzimy, czy jego stan nie zmienił się w stosunku do dnia, w którym Ci go udostępniliśmy i podpiszemy protokół zdawczo-odbiorczy.
 4. Kaucję, miejmy nadzieję że bez potrąceń (przypadki, w których mamy prawo do potrąceń są ściśle określone w Ogólnych warunkach wynajmu kampera), zwrócimy Ci w ciągu 7 dni.
 5. Nie zapomnij wrócić do nas za rok (lub wcześniej) i polecić nas swoim znajomym 🙂